A legtöbb csomagoláson

Kezdőlap Fórumok Fórum Zöld Hajtás Mit hova szelektáljak?! A legtöbb csomagoláson

Zsu
Felhasználó

A legtöbb csomagoláson szerepel, hogy miből készült. A PE, PET, PP úgy tudom bedobható, a PS nem. A tojásosdoboz szerintem újrahasznosítható; az újrahasznosított papínak annyi \”baja\” van, hogy nem olyan erős, mint az elsőnek fából készült. Nyilván minél többször hasznosítod újra, annál inkább gyengébb lesz, bár vannak olyan felhasználások, ahol nem az erő számít (legfeljebb nem csomagolnak bele). A kupak szerintem újrahasznosítható, de mi gyűjtjük, mert anyósom egyik ismerőse adja egy alapítványnak, ahol beteg gyerekeken segítenek (egy vállakozó olvasztja be, és a kereskedelmi árnál kevesebbért veszi a kupakot, így ő is jól jár, meg az alapítvány is). De hallottam már állatmenhelyről is, ahol gyűjtötték a kupakokat. A Kós Iskolánál is láttam már a kapura kiakasztva egy nagy zacskó kupakot, lehet, hogy ott is gyűjtik? Utána lehet érdeklődni.
Endre, nem is tudtam eddig, hogy az alusba fém is mehet :O Köszönöm az infót, eddig kidobáltuk a konzervdobozokat.
A soroksári Auchanban vagy egy automata, ahova a kiürült sörösdobozokat lehet bedobni, asszem 5 Ft-ot ér egy. Ott egyébként be lehet dobni fénycsövet, elektromos hulladékot és elemet is.