Ugye

Sági Zenina
Adminisztrátor

Szia Tracey!

Ugye csak költői a múlt idő az írásod végén? Tökre értem amiről írsz. Leszámítva mondjuk ezt a mondatot: \”Hogyan lehet erröl egy részét érezni magad?\”:)

Nehéz a kérdés, de ez minden közösségszervezés kapcsán felmerül. Főleg ha az emberek aktivitására van szükség. A többség nehezen és lassan mozdul meg – kivéve, akik amúgy is aktívak, mert ők megtalálják a maguk \”dolgát\” vagy a \”dolog\” találja meg őket. Pedig a zöld kérdés kardinális. Nagyon jó programok és kezdeményezések vannak – mégha én egyéb elfoglaltságaim miatt ebből kevéssé veszem is ki a részemet.

Nagyon is KELL Wekerlére Zöld Hajtás. De attól tartok nem fog működni egy olyan szervező erő nélkül, mint te vagy, vagy valaki, akinek olyan fontos a terület, mint neked. Ugyanez látszik a WTE dolgain is (és ezt tapasztaltam az élet más területein is). Kell, hogy valaki kézben tartsa a dolgokat. Energiát kell befektetni abba, hogy információ áramlás legyen, embereket lehessen bevonni, a dolgok működjenek és haladjanak. Vannak az aktívak, a bevonhatók, a passzív figyelők, az érdektelenek és az elérhetetlenek. Ez bármely témában áll, csak az arányok változnak. 🙂 Csak ez nem egyszerű munka és család mellett, pláne, ha némi szabadidőt is igényelne az ember. És ez a téma egész embert igényel…

Nem pontosan tudom, hogy mire vagy kíváncsi, nekem ezek jutottak eszembe az írásodról. Lehet, hogy hülyeségeket írtam le?

Zenina