A nagy dilemma

Kezdőlap Fórumok Fórum Zöld Hajtás Zöldebb karácsony A nagy dilemma

Csapandi
Felhasználó

Sziasztok!

Idén karácsony most más lesz mint eddig. Elköltöztünk a szülőktől. Ha pedig saját kis kuckónkban lakunk, akkor a karácsonyhoz – legalábbis a mi ünnepi hagyományainkhoz _ hozzátatrtozik a karácsonyfa is. DE! A nagy dilemma, ahogyan azt többen is megírtátok, hogy milyen is legyen. Nagyon hajlok a műfenyő felé, mert ugye azt \”csak egyszer kell megvenni\” felkiáltással nagyon környezettudatosnak mondják sokan. De mi lesz vele, ha az évek során elhasználódik és a szemétbe kerül… műanyag és mint tudjuk az igen lassan tűnik el a nagy körforgásban…
A másik nagyon jó ötlet szerintem a visszaváltható fenyő. Ezzel csak annyi kétségem van, hogy nem vagyok benne biztos, kibírja-e a lakótelepi szoba klímáját. Erről is számos tanulmány született, hogy a visszatelepített fák közül mennyi maradt életben a fűtött lakásokban kapott \”hősokk\” után…

Ajándékozás terén mi mindig is saját készítésű apróságokkal leptük meg a családot. Volt olyan év gyerekkorunkban, hogy verseket tanultunk meg és a tesóimmal előadtuk őket, később furulya kísérettel énekeltünk… szerintem nagy sikerünk volt. 😀 Ma már persze, felnőtt fejjel nem biztos, hogy kiállnék a család elé, ezt meghagyom a gyerekeknek… Idén a nagyszüleinknek egy fotóalbumot készítünk, amúgy is nagyon felkapott lett most a \’scrapbook\’-ozás.
Anno a középsuliban volt egy olyan tanárunk, aki kikötötte, hogy csak saját készítésű ajándékot adhatunk az osztálytársainknak, Szerintem ez egy nagyon jó ötlet volt. Ebben az elanyagiasodott világban… Persze ilyenkor jön az, hogy \’én nem vagyok ügyes\’ meg \’nekem nem sikerül\’. Szerintem a kreatív boltok erre is nagyon sok variációt kínálnak olyan készletekkel, amit az útmutató alapján össze lehet rakni, legyen az bármi. Ha szeretettel készítjük, akkor az mindennél többet ér…
Szép napot!