Sziasztok! Igen, egyetértek

Kezdőlap Fórumok Fórum Gyerekekről Érdekes óvodai beszoktatás Sziasztok! Igen, egyetértek

biborka
Felhasználó

Sziasztok!
Igen, egyetértek az anyagiakról. Na, megint egy kicsit hosszabban…Önkormányzatok terén kellene természetesen kezdeni a felelősségteljesebb átgondolást, hogy ezekben az itnézményekben gyerekeket látnak el. Hozzáteszem a mi óvodánkban mind a vezetőség, mind az óvó nénik hozzáállása nagyon jó, nagyon kedvesek, ők lennének a legboldogabb gondolom, hogy normális körülmények kzött tudnának figyelni és doglozni a gyerekekre. Szóval őket is áldozatként látom ebben a helyzetben, egész egyszerűen rá vannak szorulva szükség megoldásokra. Nem rajtuk múlik. Csak kár, hogy ezt nem látják önkormányzati szinten. A magánovikról pedig annyit, hogy igen, gomba módra elszaporo dtak a magánóvodák, a csanák stb. Egy tanfolyam elvégzése után megfelelő tőkével rendelkezve nyithat tulajdonképpen bárki, egy ilyen oklevéllel rendelkezve gyermekeknek napköziket. Nem vagyok benne én sem biztos, hogy szakszerűbb ellátást kapnak és nagyobb odafigyelést. Tisztelet a kivételnek. Ez mostanra egy jó vállalkozás lett, mert tudják, hogy a többszörös túljelentkezések miatt rá vannak szorulva a szülők, akiket elutasítottak mindenhonnan. Rendes ovikban úgy érzem bármilyen probléma, ami pl. a mi csoportunkban is fellépett nem a szaktudás hiánya, hanem a pénz hiánya generál. Csak nagyon szomorú. Mert egy-egy ilyen átmeneti helyzet igen sok kérdést eredményez a szülőkben, merre, hogyan tovább, a gyerekekről nem is beszélve. Nem biztos, hogy ennyi magatartásbeli probléma lenne bárhol is, ha meg lennének fizetve a pedagógusok. Még azt a nyári szünetet is irígylik tőlük, pedig csak ez az őrült, rohangálós, pénz orientált világ az, ami eltompítja a normális hozzáállást a felháborodó szülőknél, hogy ebben a nyári időszakban akkor meg mit is csináljon a gyerekével. Szerintem meg mind a pedagógusnak, mind a gyereknek kell ennyi pihenés, hogy csak és kizárólag családi körben legyenek együtt. Ez szerintem nem a pedagógusok privilégiumának kéne tekinteni, hanem egyszerű feltöltekezésről mindkét részről. Ez a munka főleg ilyen körülmények között, nagyon sok odafigyelést és erőt kíván. Persze jó esetben. És persze egy szülő a legtöbb esetben nem teheti meg, hogy egy hónapra nem dolgozik. Részemről ha ezt így leírnám a főnökmnek, másnap már bizonyára más ülne a helyemen.