nagyon szormorúan olvastam

Kezdőlap Fórumok Fórum Gyerekekről Érdekes óvodai beszoktatás nagyon szormorúan olvastam

biborka
Felhasználó

nagyon szormorúan olvastam a verekedős esetről. És meg kell, hogy mondjam ez általános már sajnos, hogy előfordulhat. Az én gyermekem szeptemberben kezdte az óvodát.Betették egy vegyes csoportba, ahol a beszoktatás hetében másik állást talált az óvó néni,és elment. Természetesen ilyen az élet, kapott egy jobb lehetőséget és élt vele.Viszont azóta is egyedül van az megmaradt óvó néni, akihez néha becsatlakozik egy-egy segítség, de leingkább összevonják a már amúgyis túllétszámos csoportokat. Az első szülői értekezlet után beteget jelentett a másik óvó néni is, így egy kerek hétig nem volt ennek a csoportnak óvó nénije. 29 kisgyermekről van szó. 10 túlkoros 6-7 éves fiúról, akik már unják az óvodát, de vissza fogják a szülők, ki tudja milyen kényelmi megfontolásból, pedig normális esetben iskola padban kellene ülniük. De csak azt tudom mondani, hogy sajnos csak a csoport szétzilálásában vesznek részt, nem is bír velük az óvó néni. Gyermekem azóta egész érdekesen megtanult káromkodni, ujjával mutogatni olyat, ami nem is ért, rugdalni, és ökölbe szorított kézzel ütni. Kislányról van szó. Természetesen minden gyermekközösségben előfordul az ilyen utánzás,hiszen minden csoportban vannak ilyen agresszív gyermekek.A szülő és leginkább a pedagógus munkája, hisz ő van velük egész nap,ezt korrigálni, és olyan mederbe terelni csoport szinten is,hogy jó és egészséges együttlét alakuljon ki.Véleményem szerint ez itt nem tud megvalósulni, hiszen maga az óvó néni van képtelen helyzetben 29 gyermekkel. Lehetetlen ilyenre figyelni, mert az ilyen munkakörülmény 29 dac korszakban lévő gyermekek esetében csak túlélésről szólhat. Tragédia.És ennek vannak kitéve a gyerekeink.Nem értem miért nem lehet biztosítani több felügyelőt 29 gyerkőcre.Rengeteg munkanélküli van. Nem lenne szabad ilyenen spórolni. És mit tud csinálni ilyen esetben a szülő?Vagy vár türelmesen, és szorongva várom, hogy történjen valami, mert tudom, hogy jobbat is kaphatna a gyermekem, vagy kiveszi gyermekét az óvodából, amin erősen gondolkodom, ha nem történik a közeljövőben változás. És akkor lehet keresni egy másikat, amibe nem kell részletezzem, hogy nem szinte a biztos elutasítással találkozunk, és a krédés megint, hogy ebben az ovival majd megint mivel szembesülünk. Mert a pedagógusok hozzáállása is finoman fogalmazva igen megfáradt. Vagy fizetheteünk egy magánóvodát, ami egy fizetést biztos, hogy elvisz egy átlagos családban.
A helyzet nem rózsás.És itt a gyerekeinkről van szó.Kiszolgáltatva vannak eseményeknek, amiket ők nem tudnak befolyásolni. ALkalmazkodnak hozzá, csak nem biztos, hogy fejlődésüket szolgálja.