Érdekes óvodai beszoktatás

Kezdőlap Fórumok Fórum Gyerekekről Érdekes óvodai beszoktatás Érdekes óvodai beszoktatás

Zsu
Felhasználó

Sziasztok,

Ma nagyon felháborodtam az oviban történtek miatt, szeretném kérni a tanácsotokat, mit lehet tenni ilyen esetben. Kislányom most kezdte az ovit, ma volt az 5. napja, hogy jár. Előtte nem volt bölcsis, úgyhogy nem megy egyszerűen a beszoktatás. A második nap lelökték a csúszdáról, amiről az orrán lévő horzsolás árulkodott. Nem tűnt fel senkinek, vagy egyszerűen csak ráhagyták, hogy sír, mert úgyis kicsi és hiányol. Na jó, ilyenek történnek. DE a mai napon egy kisfiú úgy megpofozta, hogy az egyik oldalon sebes lett és bedagadt (gondolom holnapra szivárványszínű), a másik oldalon \”csak\” piros. Az óvónéni elmondása szerint középsős kisfiú volt (de ez persze úgy derült ki, hogy a lányom mondta el, mikor megkérdeztem, mitől olyan csúnya az arca és rákérdeztem az óvónőtől vajon mi is történt). Ráadásnak fejbe is vágták és még a sapkáját is elvették és miután beledöngölték a sárba, kidobták az oviból. Az egészben az a felháborító, hogy ezt nyugodtan megtehetik vele és senkinek nem tűnik fel. Legközelebb mi lesz? Mentőt kell majd hívni? Ráadásul amúgy sem nagyon volt kedve menni oviba, ezzel most aztán még nagyobb kedvet csinálnak neki. Azt már sikerült elérni, hogy az eddig nyugodtan alvó kislányom kétszer riadt fel sírva a délutáni alvásból… Első felindulásomban ki akartam venni, de most, hogy lenyugodtam, adok egy kis időt, meglátom, mi lesz. És a felháborodott férjem kíséretében holnap bemegyünk ezt megbeszélni. Van ötletetek az ilyen esetek megoldására vagy inkább elkerülésére?
Köszi előre is a hozzászólásokat!

Üdv,
Zsu