vegyes csoport

Kezdőlap Fórumok Fórum Gyerekekről óvodaválasztás vegyes csoport

Rekacs
Felhasználó

Sziasztok!

Úgy tudom,de csak szegről-végről,hogy az a ternd,hogy minden óvoda vegyes csoportossá váljon. Hogy ennek pedagógiai,vagy gazdasági oka van-e nem tudom.
Én,bár sokak fenntartással kezelik és értem is miért,kedvelem a vegyes csopit. Nekünk,most nagyon jól jött,de előtte is vegyesbe jártak,illetve ott két csoportba szedték a gyerekeke:így voltak kicsik és nagyok. Az annyiban jobb,hogy nagyobb esély van arra,hogy a korosztályában talál kispajtást.
És igen,azt valóban érdemes megkérdezni a nyílt napon,hogy hány közel azonos korú gyerek lesz a csopiban és azok milyen neműek.
De tőlünk is megkérdezheted:)
Mi a katica csoportba járunk. Innen, ha jól tudom 10-en megyünk iskolába, a 27-ből. Amikor szeptemberben kezdtünk kilenc új gyerkőc jött. Ebből egy nagy(Hanga) a többi 3-4 éves. Viszont kislány csak kettő. És középső kislány is csak egy akadt a csoportban. ÉS ők nem is igazán jönnek ki jól egymással. Így ez tényleg rossz,mert nincs kivel játszanak.Nem is értem,hogy a csoportbontásnál ezt miért nem nézik? Így tulajdonképpen jelenleg a katica nagyok tekintetében lányos, kicsikében fiús (ami nekünk szuper,de aggasztana,ha épp fordítva lenne). Ezért érdemes rákérdezni.
Nálunk amúgy úgy oszlik meg az óvónénik szerepe,hogy az egyik inkább a kicsikkel foglakozik, a másik a nagyokkal. ÍGy megvan a differenciáltság is. Ami időben elválik,tehát valóban kevesebb jut a foglakozásból,mint a nem vegyes csoportban, de szerintem óvodában a nagy szereteten kívül a szabad játék a legfontosabb. Ahhoz meg nem igazán kell óvónéni….max hogy vér ne folyjon (ezt tényleg így kell leírni?????):)