Gyors, gazdag csokitorta (Ruhacserebere egyik szereplője volt)

Kezdőlap Fórumok Fórum Receptek egymás között Gyors, gazdag csokitorta (Ruhacserebere egyik szereplője volt) Gyors, gazdag csokitorta (Ruhacserebere egyik szereplője volt)

Németh Renáta
Felhasználó

Az eredeti recept a River Cottage Minden napra c. (nagyon jó) szakácskönyvből. Intenzív ízű, belül kellemesen ragacsos (na, ez nekem nem sikerült szombaton, kicsit túlsütöttem). Kicsit drága, mert 25 dkg csoki kell hozzá, ezért inkább ünnepekre, pl. RCSB-re való.

A hozzávalók 23 cm-es tortaformához vannak, de én az RCSB-re tepsiben sütöttem és négyzetekre vágtam. A torta lényege, hogy minél kevesebb kevergetéssel állítsd össze a tésztát.

25 dkg étcsokit és 25 dkg vaj hőálló tálba, a tálat lábas vízbe, úgy, hogy a tál alja ne érjen a lábas aljához. Vizet felforralod, néha kevergedet a csokit, amíg el nem olvad. Közben 20 dkg cukrot 4 tojás sárgájával összekeversz, majd hozzáadod a csokis vajat. 5 dkg lisztet elkeversz 5 dkg őrölt mandulával (utóbbi nekem nem volt itthon), majd ezt is hozzáadod a tésztához. A 4 tojás fehérjéjét habbá vered, egy nagy kanálnyit hozzáadsz a tésztához, hogy lazítsd, majd óvatosan a többit is hozzáadod. Ne törd össze! A tésztát 170 fokra előmelegített sütőben 30 perc alatt kell megsütni, úgy, hogy épp hogy megszilárduljon, középen még remegős maradjon. 10 perc hűlés után kiveszed a formából.

Nagy kanál sűrű tejszínnel vagy görög joghurttal az igazi, de a recept szerzője, Hugh, whiskys tejszínhabbal ajánlja.