Diós bögrés kevert (anyukám, Hambalkó Zsuzsa féle)

Kezdőlap Fórumok Fórum Receptek egymás között Diós bögrés kevert (anyukám, Hambalkó Zsuzsa féle) Diós bögrés kevert (anyukám, Hambalkó Zsuzsa féle)

Debreceni Zsuzsa
Felhasználó

Diós bögrés kevert süti

Kikeverünk 2 egész tojást 1,5 bögre cukorral, majd hozzáadjuk a következőket:
– 2 bögre tej,
– 2 bögre darált dió,
– 2 bögre liszt,
– 1 csom. sütőpor.

Jó folyós lesz, de nem kell tőle megijedni. Vajazott lisztezett (vagy sütőpapírral bélelt) tepsibe öntjük, és forró sütőben megsütjük – nem néztem az időt, talán fél óra, de inkább tűpróba. (Én 180 fokra melegítettem elő a légkeverésest, a végén kicsit visszavettem belőle)

Igazából ennyi, ez már így ehető is, de én most cifráztam is kicsit. Másfélszeres adagot csináltam a nagyobb tepsiben, és jól felemelkedett, ezért egy részét keresztben félbevágtam, és egy részét baracklekvárral, egy részét natúr karamellséggel (lásd Karamellségek) megkentem, egy részét meg nem vágtam félbe. A tetejére meg csináltam egy tojásfehérjéből meg sok porcukorból (nem tudom a mennyiséget, de több-ből, mint gondolná az ember elsőre – úgy hamarabb megköt!) és egy fél citrom kinyomkodott levéből és lereszelt héjjából (ezeket a végén adtam hozzá) írókázót, és jó vastagon megkentem vele.
Nagy sikere volt!
Jó étvágyat…