Aha

Sági Zenina
Adminisztrátor

Kedves KG!

A kiserdő tényleg elég nagy, és ha nem számoljuk bele, hogy a IX. kerülethez tartozik még el is fogadom, amit ír. De mire a Wekerle túl végéből, vagy ha túl akarunk látni a saját kis \”falunkon\”, akkor a Rákóczi, stb. utcákból odaér valaki a kutyájával, hogy szabadon futtathassa, az igen hosszú út. Pláne mondjuk az időseknek. Én sem ezt érzem a legfontosabb wekerlei prioritásnak, már ami a költést illeti, de egy gond, amit idővel orvosolni illenék.

Zsu kommentjére reagálva tényleg néha meggondolatlanok a gazdák. Bár szeretem a kutyákat, de ha ugrálnak, azt nagyon nem. Bosszant, hogy összekoszolnak, a gyerekeket pedig simán feldöntik, ami elég veszélyes is lehet, így pl. ha az aszfalton hátraesve, a fejüket is beütik. Amúgy nekem a kutyákkal a főbb gondom nem is annyira az utcán van – hiszen a gazdinak, már ha van, lehet szólni, hogy legyen kedves megfogni a jószágot. Engem a legjobban a kerítés (mondjuk jól takaró, borstyános, vagy épp nádas borítású) mögül hirtelen tőlem és a gyerekeimtől 20 centiméterre ugatni kezdő kutyák zavarnak. Nagyobbik kislányomra egyszer egy sétán belül két külön helyen két kutya úgy hozta rá a frászt, hogy az addig kutyaimádó kislányom parázni kezdett az ebektől. Eltartott egy ideig visszaállítani a bizalmát.

A másik gondom nem a kutyákkal, hanem a gazdikkal van, akik nem szedik össze a kutyagumit. De ezen már bosszankodtam feljebb. Most már két félpár cipő vár az ajtónk előtt talptakarításra. Báááá!