Szia Niki! Az a baj, hogy

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő Kerékpárút a Wekerlén át Szia Niki! Az a baj, hogy

Sági Zenina
Adminisztrátor

Szia Niki!

Az a baj, hogy ugyan be lett vonva a kerékpáros klub, azaz megkérdezték őket, de aztán nem fogadták el, amit mondtak. A fentebb is beidézett linkre ha ráklikkelsz, akkor ezt olvashatod a Magyar Kerékpárosklub oldalán:

\”Kispest

\”Kerékpározó Kispest\” címmel 67 millió Ft támogatásban részesült a Pannónia út * Esze Tamás u. * Hungária u. * Ady Endre u. * Hunyadi u. * Üllői u- Kosárfonó u. * Katica u. nyomvonalán egy kerékpáros összekötő útvonal. Részben kerékpárút, részben kétoldali egyirányú kerékpárút, részben kerékpársáv létesült. Az önkormányzattal és a tervezővel hosszan egyeztettünk tavaly. Íme az ezzel kapcsolatos egyeztetéseink néhány részlete 2009 május-júniusából: MK_kispesti_kmop_egyeztetes2009maj_jun.zip (ezt a linket most nem tettem ide, a forrásnál megtalálható)

A tervezőnek leírtam, megmutattam a jobb megoldási lehetőségeket, válaszként ezt kaptuk: \”elolvasgattam az anyagokat, amiket kaptam, és tetszenek, de a megrendelőkön egyelőre még nehéz ezt a szemléletmódot keresztülverni\”. És valóban: a főépítész ragaszkodott, hogy kell a teljes útvonal, kell a kerékpárút, építeni muszáj! Végül az elkészült tervekről megírtuk véleményünket:
\”Az önkormányzat útvonal és létesítmény típus választásával nem értünk egyet teljes mértékben. A tervezett nyomvonal kiépítését CSAK RÉSZBEN TAMOGATJUK.
A pályázati útmutató és az érvényes műszaki előírás szerint is a 4000 J/nap körüli forgalomnagyság esetén a vegyes forgalom vagy részleges elválasztás és a sebességcsökkentés a jó megoldás a kerékpáros forgalom számára.\”

A terv ennek ellenére szinte változatlan formában megvalósult. A gyakorlatban pedig így működik ma:
Kerékpározó Kispest – Nyakatekert Kispest [Wekerlei Társas Kör, IE, 2010, Dec. 6] (Ide ezt a fórumot linkelték be.)
Képek a fenti cikkben.
(A tervezőnek leírtam, megmutattam a jobb megoldási lehetőségeket: válasz \”elolvasgattam az anyagokat, amiket kaptam, és tetszenek, de a megrendelőkön egyelőre még nehéz ezt a szemléletmódot keresztülvinni\”. És valóban: a főépítész ragaszkodott, hogy kell a teljes útvonal, kell a kerékpárút, építeni muszáj!)\”

Ezt Bencze-Kovács Virág, okleveles építőmérnök, műszaki tanácsadó írta a Magyar Kerékpárosklub képviseletében.

Forrás: http://kerekparosklub.hu/kinek-kellenek-a-nyakatekert-kerekparutak-2009-es-kmop-es-rop-ok-tapasztalatai