Sziasztok, Kipróbáltam én

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő Kerékpárút a Wekerlén át Sziasztok, Kipróbáltam én

vendo
Felhasználó

Sziasztok,

Kipróbáltam én is a wekerlei kerékpárutakat,a Hungária úti tényleg elég hepe-hupás, nem is értem miért nem lehet szintbe lehúzni az aszfaltot (talán vízelvezetés miatt, de ennyire!
:-))Az új Megyeri-híd szintén ilyen.
A Pannónia úti az jó minőségű eltekintve a csatornafedeleket, amin elég nagyokat koppan a bringa, ezért nem is nagyon használom, mivel merevvillás bringám van,a forgalom meg elhanyagolható(egyáltalán mi szükség volt arra a pár száz méteres bringaútra több millióért, ami csak az Esze Tamásig jön el, ráadásul 30-as tábla van, tehát a forgalom akadályozása szóba sem jöhet egy normál tempónál) Hozzáteszem, hogy én mindig a közutat használom bringával (a KRESZ szabályokat betartva, mivel ez is ugyanolyan jármű, mint az autó, motor, lovaskocsi, stb…) mert a kerékpárutak többsége rossz állapotban van, főleg amit viacolorból építenek.(Könyves K. krt, Bajcsy-Zsilinszky, Pesti rakpart,)
Ahhoz hogy egy normális kerékpáros kultúra kialakuljon M-on, több bringaútra (pl. a Balaton felé csak a 7-es úton lehet menni, ahol 120-al húznak el az autósok), toleranciára a közlekedésben, a Kresz szabályok betartására – autósra, bringásra és gyalogosra ez egyaránt vonatkozik – van szükség.Ettől még messze vagyunk.Szerintem.
A macskaszem tényleg kötelező előre is hátra is, a kerekekre is, 2 barátomat ezért büntették meg a CM-en, így egyetértek mindenben az előttem felszólaltakkal.