meglehet

Sági Zenina
Adminisztrátor

Kedves Márti!

Meglehet, hogy igazad van. Valószínűleg a frusztrált gyalogos (és gyalogos kismama) szólalt meg bennünk. (Bár azt fenntartom, hogy a megfogalmazás erősen megtévesztő.)

Tulajdonképpen a számos kérdés miatt írtam azt, jó lenne ismerni a szituációt, hogy ki, honnan, mikor érkezett. Nem kizárt, hogy a kismama is hibázott.

Ugyanakkor – és ez nem tartozik szorosan a cikkhez – az a tapasztalatom, hogy Wekerlén a 30-as táblák ellenére is vannak akik ész nélkül száguldanak, figyelmetlenek. Általában pedig elmondható, hogy a zebrán SE engednek át sokan. Ha nem akarunk gyökeret ereszteni, elég határozottan kell nekiindulni. Még gyerekkel sem adják meg az elsőbbséget, de előfordult, hogy kikiabált nekem egy sofőr, hogy miért nem köszönöm meg, amiért megállt nekem a zebránál és átengedett (bár többnyire inteni szoktam, de nem akkor amikor utolsó pillanatos vészfékezést villant valaki). Ha a két sávos úton megáll valaki, akkor csak óvatosan kukucskálva lehet továbbmenni a másik sávra, mert nem állnak meg. A kapitányságnál az is jellemző, hogy amikor nem engednek át, akkor kb 5-10 métert jut előre az autós, mert a piros lámpa miatt már sor áll, de oda nagyon kell sietni, nehogy a gyalogosok átjussanak, vagy a Hungáriáról kihajtó autósok átjussanak a kereszteződésen. Az utakon farkastörvények vannak, sok a feszültség, anyázás. Kevés a szabálykövetés, vagy humor.

Angliában volt párszor az az élményem, hogy az utcasarkokon figyeltem a táblákat, vajon merre is kell mennem. Majd az a rossz érzésem támadt, hogy figyelnek. Mivel kicsit közelebb léptem a járda széléhez, az autósok azonnal megálltak, várták, hogy kitaláljam, mit is akarok. Semmi türelmetlenkedés. Nagyon meglepő volt. Itthon kamikaze üzemmódban kell a gyalogosnak közlekedni. :-/

Márti, a felvetés nagyon jó. Sajnos nekem erre nincs kapacitásom. Nagyon szívesen létrehozok egy ilyen topikot a fórumban, de kellene valaki, aki talál hozzá szakembert, kitalálja a koncepciót, tartja a szakértővel a kapcsolatot. Ha neked volna kedved ezt vinni, akkor szívesen segítek. A nevemre klikkelve a Kapcsolat fülnél tudsz nekem privátban jelezni.