Zavar

Sági Zenina
Adminisztrátor

Engem bevallom nagyon zavar, hogy két topikban is folyik a témáról a levelezés, de mindegy.

Teszek ide egy térkép linket. Érdemes végignézni a Nagykőrösi út mentét (a képre klikkelve, lenyomva tartva az egér bal oldali gombját, ide-oda mozgatható a kép). Nekem is úgy tűnik, hogy van legalább 4-5 háztömb amlyiknél kétséges a tűzoltó elérhetősége (a mentősök gondolom, megállnak a legközelebbi mellékutcában és a Nagykőrösin gyalog térnek be a házakba. Ez max 5 perc időveszteség!? De gondolom, ha idős ember van a háznál, ez is aggasztó.)
http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=nagyk%C5%91r%C3%B6si+%C3%BAt+8&sll=47.453841,19.115912&sspn=0.009315,0.021801&g=nagyk%C5%91r%C3%B6si+%C3%BAt+6&ie=UTF8&hq=&hnear=1192+Budapest,+XIX.+ker%C3%BClet,+Nagyk%C5%91r%C3%B6si+%C3%BAt+8,+Hungary&ll=47.449977,19.121927&spn=0.001164,0.002725&t=h&z=19

Ha tűzoltóék az engedélyt kiadták rá, akkor érdemes lenne ezekre a konkrét háztömbökre kérni akciótervet tőlük és esetleg a mentőktől. Azaz, írják le, hogy milyen útvonalon kívánják a leggyorsabban megközelíteni a házakat (pl. ha egy ilyen elzárt háztömbben egy lakás a kert felöli részen ég. Gyanítom a kertek között kerítés van. Mert az odáig ok, hogy kinn vannak a tűzcsapok, meg van emelő kosár stb., de hátulról hogyan csinálják???) Ha erre tudnak egy jó választ adni, akkor meg lehet nyugodni. Ha meg nem, akkor már van jó alap továbblépni.

Amennyiben átlátszó a fal, a sötétségtől nem kell tartani, ez jó. Az ÁNTSZ-től kell szakvéleményt kérni (vagy valami független szakértőtől – írnám, hogy a kéményseprőktől, de ott olyan irdatlan a korrupció, hogy inkább hagyjuk) a konvektorok miatt (ez a gyalogosokra is veszélyes lehet, és megnehezíti a szellőztetést, én tuti nem fogok arra menni gyerekekkel…).

Nagyon nehéz a szituáció, mert valóban annak van realitása, hogy ezt keresztül viszik és kész, de legalább előre fel lehetne készülni a veszélyes helyzetekre (mentő, tűzoltó). A polgári pert alapból megkérdezném – már nem a fal miatt, az csak akkor áll fenn, ha a tűzoltók is azt mondják, de a lakásoknak a Nagykőrösi út forgalma miatt bekövetkezett nagyfokú értékcsökkenése miatt (persze, hogy erre volt-e precedens én nem tudom, de egy kérdést megérhet. Gondolom ez annak áll, akinek a lakása már akkor is ott volt, amikor még nem volt a Nagykőrösin ekkora forgalom, mert aki már így vette, az tudta, hogy mit vesz.)

Adalék a kispest.hu-ról: http://www.kispest.hu/news/jo_utemben_epul_a_zajvedo_fal/13291/51