az én véleményem

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő wekerlei kerékpározók! az én véleményem

MolnarMoni
Felhasználó

Előrebocsátom, hogy nincs autónk, ezért nagyon sokat biciklizünk. Az általános felállás: a nagyobbik (5 éves lesz) saját biciklin, én meg viszem a csomagtartón a kicsit. Így nem nagyon van más lehetőségünk, mint hogy ált. a járdán megyünk mindannyian, kivéve a nagyon kicsi forgalmú utcákban (pl. Vajk), ahol mindenki megy az úton és a kevésbé forgalmasakban (ált. a József Attila ltp.-en), ahol a nagy megy a járdán, én meg a közelében az úton. De ezt se lehet forgalmas utcákban, mivel az ő sebességével menve nem annyira tudom tartani a nyomvonalat, és nem szeretném, ha elcsapnának mögöttem a kicsivel. Szóval mi nem száguldozunk a járdán, és ha gyereket látok a járdán, le is szállok, hogy még csak véletlenül se üthessem el. Szerintem így azért korrekt a járdán menni.

Ami pedig az autósokat illeti: ha nagy ritkán kocsiba ülök vidéken (anyuék kocsiját vezetem), én mindig csak akkor előzök le biciklist, ha nem jön szembe senki és át tudok menni teljesen a másik sávba. Ha ezt nem tudom megtenni, araszolok egy kicsit mögötte, nem fogok elkésni emiatt sehonnan. Oké, nem vezetek minden nap autót, nem mindennapos dolog ez. De én tudom, milyen, amikor halálfélelmem van egy-egy \”leelőzetés\” közben, míg a legtöbb autós nem ül biciklire, és nem tudja. A baj szerintem: az autósok azt hiszik, a biciklisek azért vannak az utakon, hogy direkt őket idegesítsék. A saját unokahúgom mellett ülve a kocsiban is ezt tapasztaltam. Olyan megjegyzéseket tett menet közben a biciklisekre, hogy muszáj volt felhívnom a figyelmét arra, hogy nem mindenkinek teszik a feneke alá a kocsit (mint neki), és mi is biciklivel járunk, mert nincs pénzünk kocsira. Mit várhatok akkor egy idegentől?

Biztos nektek is feltűnt, hogy tele van a Wekerle és a József A. tanulóvezetőkkel. Számtalanszor előznek le, mikor biciklizünk, és ált. ugyanolyan felelőtlenül, mint a többi autós. Szóval itt kezdődik a probléma szerintem, hogy az elején nem tanítják meg az autósokat a biciklisek \”figyelembe vételére\”. Még azt is el tudom képzelni, hogy az oktató együtt viccelődik a tanulóval egy-egy előzésnél a biciklis kárára (vagy rosszindulatú feltételezés?).

Elnézést, ha túl hosszúra nyúltam, de mélyen érint a probléma.