Valóban a járda a

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő wekerlei kerékpározók! Valóban a járda a

vendo
Felhasználó

Valóban a járda a gyalogosoké.Az úttest az autóké és a bringásoké ugyanúgy, ahogy a lovaskocsiké is.Amióta az eszemet tudom bringával közlekedem mindenhova.Ez kb 15-16 éve így van.Soha nem ütöttek el, és én sem ütöttem el senkit.Amit én tapasztaltam eddig, hogy az autósok (tisztelet a kivételnek:-)) nem szeretik a bringást ha az úttesten megy (még ha szabályosan, akkor is anyázik magában), a gyalogos meg nem szereti ha a járdán.Az utóbbi jogos. Ráadásul a Határ út olyan keskeny hogy kisgyerekkel életveszély bringázni rajta, főleg ha két kamion megy el egymás mellett, és ez nem csak a Határ útra vagy wekerlére vonatkozik.
Ne legyen arra dolga? Vagy kerüljön?
Én mindig bringaúton vagy az úttesten megyek (a kresz betartásával), de elég kevés helyen van olyan minőségű út és kerékpárút amin közlekedni (egyáltalán haladni)lehet, és nem kell havonta centírozni a kerekeket.
Kérdezem ha senki nem visel el minket akkor hol menjünk? Min kellene változtatni? Van megoldás? Kerékpáradó, hogy legyenek jó utak? Úgy érzem ezek a problémák a gyalogos-kerékpáros és kerékpáros-autós között még sokáig megmaradnak mind a két oldalról. Várok jó ötleteket:-)

http://plasma.szfki.kfki.hu/~csillag/kerekpar_kresz/Kerekpar_KRESZ.pdf

Egy idézet belőle:
Járdán tilos kerékpározni! Kivétel ez alól a 12. évnél fiatalabb gyerek, mivel főútvonalon még
nem kerékpározhat, így a párhuzamos járdán haladhat, legfeljebb 10 km/h sebességgel.
Lakott területen csak akkor szabad a járdán kerékpározni (legfeljebb 10 km/h-val), ha az úttest
kerékpáros közlekedésre alkalmatlan (például földút). A hivatalos értelmezés szerint az, hogy az úttesten nagy a jármű
forgalom, vagy tábla tiltja az úttesten a kerékpáros közlekedést, még nem jelenti, hogy szabadna a járdán tekerni.