Új járda kövezése – bosszankodás

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő Új járda kövezése – bosszankodás Új járda kövezése – bosszankodás

Sági Zenina
Adminisztrátor

Nem gondolom, hogy alapból negatív lennénk. Most sem vagyok, csak bosszús. Meg persze kismama. Ez szorosan tartozik a témához. A Hungária úton akartuk megközelíteni a teret a Kós Károly féle kapun át. Hárman voltunk: babakocsiban a kisebbik, gyalog mellettem a nagyobbik és én. Tudtam, hogy kövezik a járdát, de régebben már jártam arra, akkor az útból leválasztottak egy kis részt \”járdának\”. Most meglepve tapasztalatam hogy egyik oldalon sincs ilyen! De ki sincs írva, hogy ne menjek már tovább az utolsó kocsikihajtón, mert arra nem tudunk átmenni. Mivel az esőktől felázott füves sáv nagy sár tengerként húzódott az út szélén, vissza kellett fordulnunk – ha egyedül lettem volna, talán fel se bosszantom magam, csak átbalettozom magam és kész. De rendszeres, hogy a kisgyerekesek szempontjait senki sem veszi figyelembe (pl. a járda kétharmadát parkolásra használó szimpatikus autósok, de az egy másik téma). Megvártuk, amíg a busz tovasuhant, majd az autóút felén kisétáltunk a térre. Ez nem megoldás így, tök balesetveszélyes, főleg kisgyerekekkel. Még az autósoknak sincs kirakva egy tábla, hogy ügyeljenek a gyalogosokra.

Hab a tortán, hogy a cukrászdától a Mészáros Lőrinc utcáig a már elkészült járdán jöttünk. Azt értem, hogy ilyen kő van a parkban, de azt már nem nagyon, hogy milyen megfontolások miatt lett ilyen a járda. De, ha már, akkor legalább legyen jól megcsinálva. Egy kő már most nincs a helyén, valami kis csőkiállás körül nincs is megcsinálva, áll benne a víz, és három helyen teljes szélességben át van vágva. Vajon ez mennyire tél álló burkolat. De babakocsival is kismotorral is járható (már ha a kövek a helyükön maradnak.)

Holnap megkeresem a kivitelezőt, mert a járda nélküli megoldás nagyon balesetveszélyes. Jó lenne, ha regisztrálnának ők is, és \”élőben\” válaszolhatnának… 😀