szíved-lelked benne van a válaszban

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő bioétterem szíved-lelked benne van a válaszban

Sági Zenina
Adminisztrátor

Látom, hogy nagyon érzékenyen érint a kérdés, és köszönöm a kimerítő reakciódat. Sajnos mi nem jutottunk el, bár a zárás utáni hétre volt pont betervezve a barátnőmmel egy próba. Így jártunk.

A Wekerle Étterem nagy szívfájdalom az itt élőknek. Egy hatalmas közösségi tér is elvész, hiszen az étel összehoz. A pincérek milyenségén lehet változtatni, de azon, hogy zárva van…

Az Éléskamrára visszatérve: talán neked van igazad, és nagy sikert futott volna be az étterem. Én abból indultam ki, hogy bár nem vagyunk húst hússal evők, azaz igyekszem sokat főzni hús nélkül is, de azért egy-két nap a héten készítek húsos ételt is. Részben mert szeretem, részben mert a kislányaim miatt én így gondolom egészségesnek. Eddig orvostól nem hallottam, hogy a vegetáriánus, pláne a vegán étkezés gyermekkorban kimondottan javasolt lenne (inkább tiltanák, ha tehetnék). Én abban hiszek, hogy az emberek szervezete más és más, nem ugyanaz jó mindenkinek. És abban is, hogy valamit lehet ésszerűen és ésszerűtlenül is művelni. (Nem minden reumás betegség a húsevésből fakad, az a köszvény, amire gondolsz, és hajlam is kell hozzá.)

Tökre érthető a te álláspontod és étkezési szokásod és elvárásod is. De azt be kell látni – pláne üzleti szempontból – hogy a többség hús párti. Más is hasonlóan gondolta, mint én, olyanok is, akik hozzánk hasonlóan kevés húst fogyasztanak. Ja és az igényes halételeket is pártolnám, az tényleg egészséges! 😀

Az én véleményem az (és tökre nem biztos, hogy igazam van), hogy hosszú távon a vegyes kínálat a sikeresebb, azaz nem csak egyszeri kipróbálós vendégeket lehet megnyerni – bár a menürendelési kimutatásod ennek ellenkezőjét mutatja, de menüből nem lehet megélni. Sajnos nem volt alkalom megtapasztalni, hogy tévedek-e. (Az utolsó bekezdésben természetesen tök igazad van.)

Én hiányolnám a kínálatból az alkoholt. Nem a rövid italokat, de egy pohár jó bor az ételhez gasztronómiai élvezet és még egészséges is. 😀

Remélem és kívánom, hogy találd meg azt a munkahelyet, ahol tartósan tudsz dolgozni. (Majd értesíts bennünket is, hátha eljutunk…)

Minden jót neked!