Kedves Deadly108! Nagy

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő bioétterem Kedves Deadly108! Nagy

Sági Zenina
Adminisztrátor

Kedves Deadly108!

Nagy hiány van normális vegetáriánus és vegán ételek kínálatából a magyar éttermek kínálatában. Mi is nagyon vártuk, hogy eljussunk – más kérdés, hogy két kicsi gyermek mellett ez kevésbé egyszerű. De azt azért érdemes látni, hogy a többség itt sem vegetáriánus és a legkevésbé vegán. Ha Wekerlén lenne egy hagyományos vendéglő (pl. Wekerle Étterem), akkor nem lenne kérdés egy teljesen húsmentes étterem létjogosultsága. De nem így van. Sajnos.

Üzleti szempontból sem mindegy, hogy mekkora a forgalom, és nem egyszeri, hanem rendszeres vendégeket sikerül-e megnyerni. Ha valaki nem elkötelezett vega, vagy követ bizonyos előírásokat (hagyma és alkohol tilalom, a magyar vendéglátó szolgáltatások és szokások mentén, nem tűnik reálisnak…), akkor számomra kívülállóként tök érthető, ha nem egyezik a két elképzelés: bevétel és forgalom is legyen + hozzunk létre egy olyan éttermet, amilyen az eredeti elképzelés volt. A furcsa nekem az, hogy ez miért a nyitás után egy hónappal derült ki. Sajnálom mindazokat, akik erre rengeteg időt, energiát, lelkesedést áldoztak. Azt hiszem a hely nem stimmelt. A belvárosban ez az éttrem egy kincsesbánya lehetne. Tényleg kár, hogy azóta is zárva van, igazad van, az átmenetet illetőleg. (Vajon kitermelte volna a nyitvatartás költségeit?)

Szerintem, aminek reformként helye lenne itt, az egy erős vega kínálattal megspékelt, de egészséges húsételeket is kínáló kisvendéglő. Persze ez csak az én véleményem.

Neked is minden jót!!!