Legyünk bűszkék?

Kezdőlap Fórumok Fórum Wekerlei csevegő Vegyük használatba! Legyünk bűszkék?

StS
Felhasználó

Nagy öröm számomra, hogy ide születhettem Wekerlére. Itt jártam bölcsibe, oviba, általános iskolába; szóval 31 éve élek itt. Jóformán az egész családon idevaló.
Szép dolog, hogy kialakulóban vannak mindenféle mozgalmak, amik erősítik a lokálpatrióta érzelmeket; legyünk bűszkék Wekerlére!

De biztos, hogy legyünk bűszkék? A Pannónia úton lakom; eddig a 2008. évben lelopták a rendszámomat, letörték egy visszapillantómat, többször leszívták a benzint a kocsimból (persze a mindig összekaristolva a kocsim oldalát, tönkretéve a benzinsapkát), kétszer szúrták ki a gumimat. Tegnap éjjel lelopták a dísztárcsáimat, a téligumis felnimet csak a kerékőr mentette meg.
Nekem lenne valaki személyes ellenségem? Nem hiszem, mert ezek az akciók az egész utcában történnek: Kocsik folyamatosan megrongálva, ellopva…valaki mindig káromkodva megy ki a kocsijához.

Szóval elhiszem én, hogy induló meg himnusz kell nekünk, meg új szobrok minden négyzetcentire. Bizonyára a legfontosabb a székelykapu díszkivilágítása éjszaka. De megkérdem szerényen nem lenne jobb, ha bekamerázással próbálkozna a sok nagybetűs LOKÁLPATRIÓTA, meg a bűnözés visszaszorításával?

Mondjuk pályázzunk olyasmikre, amitől tényleg élhetőbb a közvetlen környezetünk. Mert mindenki azt hangoztatja, hogy milyen jó itt: város a városban, megnyitunk, átadunk, veregetjük egymás vállát (holott lakni valahol nem érdem, hanem földrajzi állapot) – de én speciel inkább aludnék nyugodtan azzal a tudattal, hogy biztonságosak az utcáink, semmint, hogy a kapu a Kós téren szépen világít (mert néhány inszomniás galambon kívül, egy lélek nincs az utcán aki látná /persze, a kocsihuligánokon kívül, de őket nem hiszem, hogy meghatná/).

Szóval hajrá, van itt még tennivaló és a prioritásukat tekintve nem a legelsőkkel végeztünk!

Üdv; StS