közösen!!!

Rekacs
Felhasználó

Kedves Cili!

Szerintem itt ne add fel!
Egy épület hőszigetelése közösen sokkal kevesebbe kerül. Hátha meg tudod győzni lakótársaidat a beruházás fontosságáról!
Hívj össze egy lakógyűlést és vesd fel a kérdést! Aztán nézz körül a pályázatok között, hátha akad hőszigetelésre valamilyen pályázat, ott pozitívum,ha nagyobb a lakásszám.

Másrészt érdekes lenne,hogy emeleti,vagy földszint a lakás. Ha emeleti, felettetek a tetőtér beépített,vagy fűtetlen padlás. A beépítetlen padlás vízszintes szigetelése nem engedély köteles, olcsó, egyszerű, házilag is szinte megoldható és rengeteg szabadjára eresztett energiát tart vissza a Ti lakásotokba és nem hagyja,hogy mi közösen az eget fűtsük!

Biztosan érnél el eredményt,ha a lépcsőház felől szigetelnél, bár Attila azt írja nem engedélyköteles én nem vagyok benne biztos, hiszen 10-10 cm hőszigeteléssel csökkented a lépcső szélességét és az amúgy sem épp szabályos lépcsőházakban a közlekedést akár akadályozhatja….ez csak elmélet, pontosan nem tudom milyen a házatok…de ha az összes lakó érdekelt, úgy könnyebben átvihető.

Belső szigetelés: valóban enm annyira jó,mint a külső, ha a hőátbocsájtást nem nézzük,mert tételezzük fel, hogy pl az ytong multipor ugyanazt tudja mint mondjuk a külső hungarocellből 6 cm…viszont az amúgy sem túl tágas lakásból teret vesztessz és még drágább is.
De ha más megoldás nem jöhet szóba,akkor ez a megoldás nagyszerű,hogy létezik. Egy számítást megérne,hogy mennyibe kerül!

Nos, vetettem Neked gondolatokat! Vesd el, vagy használd:)!