Színek

Cili
Felhasználó

Ezen a szín-dolgon nagyon meglepődtem.
Nálunk sem volt egyszerű. 12 lakásosban lakunk, és nem volt kb. 2 egyforma színű ablak-spaletta kombináció sem. Mielőtt pályáztunk volna, beszéltem az egyik wekerlei építésszel, és ő azt mondta, hogy nem az eredeti szín visszaállítására törekszenek, hanem az egységes színvilágra. Nálunk mikor kijöttek az Önkormányzattól, én rákérdeztem a színre, illetve mondtam, hogy szerintem melyik lehet az \”eredeti\”. Mikor kiküldték, hogy nyertünk, megírták a színt is, ami ugyanaz volt, mint amit mi is tippeltünk (okkersárga keret, fehér spaletta). Amúgy az egyik régi lakó mondta, hogy tényleg ez volt az az utolsó egységes szín, amire még az IKV-s korszakban egyformán lefestették az ablakokat, csak azóta mindenki átpingálta magának.

A dologgal kapcsolatban van egy furcsaság: a házból más is pályázott, és ők az egész ablakot fehérre festették, a keretet is. Nem is értem, nekik meg ezt mondták? A legfurcsább az, hogy az ő eddigi színük – emlékem szerint – az okker/fehér kombináció volt; teljesen fehér ablak meg eddig nem is volt a házon…

A fehér ablakszárny meg amúgy szerintem is \”új\” dolog; nézd meg a \”Wekerle anno…\” menüpontot. Az összes ablakszárny sötét. Viszont ha már így van, akkor – legalábbis a többlakásos társasházakon – szerintem szerencsésebb megtartani, mert ha nekikezdenénk egy-egy lakásban sötétre festeni, azzal megint csak tiritarka lenne a végeredmény.