Miért tennénk?

Sági Zenina
Adminisztrátor

Kedves SzZs!

Miért szidnánk? (Elég szomorú, hogy a fórumozásról nem a kulturált vita, illetve beszélgetés ugrik be az embereknek, hanem a veszekedés, acsarkodás. Épp ezért fontos az, hogy a mondanivalónkat HOGYAN tálaljuk. Mondják, hogy a diplomata úgy küld el a fenébe, hogy alig várod, hogy indulhass. Ha ezt nem is, de az egyet nem értést is meg lehet fogalmazni úgy, hogy a másik véleményét se vegyük semmibe. Érvekkel, ellenérvekkel. És tudni kell kiszállni az értelmetlen vitákból. Nem mintha itt ilyesmiről lenne szó, elnézést, hogy elkalandoztam.)

Tök evidens, hogy kell a fal. Senki nem állítja, hogy nem kell! Azok se, akik demonstráltak. (Én nem is laknék ott, nagyon sajnálom, akikkel ez történt.) De megértem azt is, aki maga idős, vagy nagyon idős szülőjét ápolja, és aggódik érte, hogy bizony épp ilyen kardinális kérdés az, hogy a mentő, vagy adott esetben a tűzoltó oda ér-e hozzájuk időben (és nem bolyong létfontosságú 10-20 percet a kapuk, kertek között), vagy épp be illetve ki lehet-e költözni normálisan. Ezekre az aggodalmakra érdemes lenne reagálni, és nem azt állítani, hogy destruktívak az \”ellenzők\”.

(Egyébként szerintem normál esetben a Fővárosi Önkormányzatnak a Nagykőrösi mentén minden lakásban ki is kéne fizetnie az ablakcserét, de minimum a felét – természetesen a wekerlei szabályoknak megfelelő extrán zajszigetelt ablakokét, és ha van ilyen, akkor a falba beépített szellőző rendszert beépítettni szűrővel. De ez nem jellemző itthon.)