Nem a fal ellen vagyunk!

Bigiboy
Felhasználó

Én csak olvasgatom az itt megjelent hozzászólásokat, de most úgy döntöttem, hogy én is beszállok. Sokan azt hiszik, hogy az itt lakók a fal ellen tiltakoznak, de ezt meg kell cáfolnom. Itt nem a fal a probléma, hanem a kivitelezése. Nálunk is a házban több idős beteg ember él, akikhez sajnos szinte mindennapos, hogy jön védőnö, orvos, orvosi ügyelet, vagy mentő. Ha a fal elkészül akkor természetesen érdekes lesz, hogy több mint 350méterre lévő parkolóból, ide talál e egyáltalán. NEM akadékoskodni akarok én sem, de a Csucsu56-nak igen is jók a meglátásai a problémákkal kapcsolatban. Hová folyik el majd az esővíz?? Itt a járdánál nincs csatorna, mert az lent van a nagykőrösi úton, és természetesen az sem üzemel mindíg tökéletesen, főleg az elmúlt hetek esőzéseire való tekintettel. Ezek után akkor ha nem tud hová elfolyni, akkor majd bejön a ház alá, és az udvarba? A társasház oldja meg, hogy hová legyen elvezetve? Erre kinek van pénze?
A másik, pedig a hó eltakarítása. A mi házunk mindig becsülettel eltakarítja a havat, mert itt a gyalogosforgalom igen nagy előttünk. De ha nem lesz hova? Azért az a 30centi amit meghagynak a járdán túl nem sok mindenre elég. Oda hogy rakjam Vagy hordjam el a parkolóba ahol már így sincs hely? Nekünk engedéllyel épített gépkocsibejárónk van, amit már 20éve kaptunk. A városüzemeltetésnél azt mondták, hogy az illegális. Na most akkor, ha az építési és használatbavételi engedély a kezünkben van, akkor mi az illegális?
Tehát, nem az a problémám, hogy falat akarnak építeni, hanem az, hogy az itt lakókat, egyszerűen ellehetetlenítik az élettől. Nem beszélve arról, a tervek szerint azokon a részeken ahol nincs közvetlen lakóház, parkolók, kertek, Baross utca és Álmos utca közötti régi ipartelep oda ugyanez a fa-beton szerkezetes tömör fal épül. Sajnos van pár ismerősöm akik például pánikbetegek, azokra ki gondol? Hogy egy sikátorba kell végigmenjenek, ahol ha esetleg has bármi történne velük lássa valaki? Már nem egy rablás történt ott így is, hogy nincs fal, de olyankor legalább az autósok közül akadt olyan aki segítsen, és megakadályozzák, hogy a kisnyugdíjas táskáját elrabolják. (több ilyen eset is volt) Akkor ha megépül a fal ki tud majd segíteni??? Csak ilyen apróságok, és a nagyobb dolgokat nem is vetném föl mint a tömör falnál a közvilágítás. Mert az is fontos.
Nekem csak ennyi az észrevételem. És ami a legbosszantóbb, az az, hogy születésem óta Wekerlén élek, és tőlünk annyit nem kérdeztek hogy ha már nincs elég pénz akkor így is elfogadjuk e a falat. Csak a tényeket közölték: Hogy nesztek itt a fal amit ígértünk, az már nem számít, hogy jó e vagy sem.