Csapadékvíz elvezető árkok állapota

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Csapadékvíz elvezető árkok állapota Csapadékvíz elvezető árkok állapota

gborka
Felhasználó

Pár napja egy jó nagy felhőszakadás után szerettem volna hazaérni, de a \”tengerek\” miatt kerülnöm kellett.
Az utóbbi években és most a tavaszi felhőszakadások alkalmával úgy gondolom, hogy erről a problémáról sajnos nem esik szó.
Sokan ezeket az árkokat az évek során betemették, lefedték s le is betonozták, aszfaltozták, aminek az eredménye hogy olyan \”tengerek\” keletkeztek amin csak csónakkal lehet átkelni.
Nekem van egy négyszemélyes felfújható csónakom de nem szeretném magammal cipelni az esernyő kíséretével mindenhova, és Wesselényi szerepét sem kívánom betölteni.
A Dobó Katica utcában az Esze T.utca és a Drágfy köz által határolt területet érdemes lenne megnézni egy ilyen felhőszakadás után. Vagy a piacot. De több olyan utcaszakasz, köz és egyéb közterület van amit ilyen téren ideje lenne rendbe tenni, szerintem a nem megfelelően elvezetett csapadékvíz is hozzájárul az ingatlanok vizesedéséhez.
Mivel közterületről van szó úgy gondolom ezt az Önkormányzatnak kellene rendezni