Járda kőburkolat a kivitelező szemszögéből

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések Kós Károly téri járókövek Járda kőburkolat a kivitelező szemszögéből

Balkán-Stein Kft.
Felhasználó

Tisztelt Lakosok !

Én a járda kőburkolat anyagbeszállító és kivitelező cég ügyvezető igazgatója vagyok. Sajnálattal vettem észre, hogy egyeseknek félelmeik vannak a jelenleg is kivitelezés alatt álló járda kőburkolatról. Igyekszem minden kérdésükre, észrevételükre választ adni:
1, Tervezés: A szabálytalan kőburkolatot tervezéskor írták ki. A rendszer és az anyag megfelelő egy ilyen típusú tér körüli járda burkolatának és többen is ragaszkodtak hozzá (pl. EU). A tervezéskor igyekeztek figyelembe venni mind az esztétikumot és a használhatóságot egyaránt. Sajnos evvel kapcsolatban nem lehet mindenki tetszését elnyerni.

2, Felületkialakítás: A kőburkolat felülete hasított, tehát nem teljesen sima, továbbá vannak benne vállak-törések is. A természetes kő egyértelműen nem olyan egyenes mint egy frissen aszfaltozott felület, de ezt evvel nem is lehet elérni. Az aszfalttal ellentétben viszont sokkal esztétikusabb és beleillik a térfal környezetébe, hasonlít annak falburkolatához. Ettől független kollégáink folyamatosan válogatják a kőlapokat (Önkormányzati kérésre), hogy minél síkabb legyen a felület. Ezért lehet látni sok helyen maradék kőlapokat, melyek visszaszállításra kerülnek.

3, Sokan a félkész burkolatot látják. Az átadás kb. augusztus elején történik, addig sok alakítani való van még rajta. Az hogy helyenként ki van hagyva (\”tankcsapdák\”) az mind a szervezés és terv része. Kérném, hogy véleményalakításkor ezt vegyék figyelembe.

4, Tartósság: Ez a típusú burkolatrendszer és kő már sokat bizonyított. Cégünk több mint 10 éve forgalmazza és kivitelezi. Ez idő alatt még nem volt eset arra, hogy szétfagyna, vagy tönkremenne.

5, Garanciális problémák: Cégünk mára már egy nagy családi vállalkozás és több mint 15 éve jelen van az építőiparban és kőiparban. A célünk nem az, hogy 5 év múlva megszűnjünk, bár tudjuk hogy sokan ebből élnek. Továbbá a téren dolgozó további kivitelezők (generál, kertész, tervező) is mind teljes mértékben tisztességes hozzáértő szakemberekből és tulajdonosokból áll.

6, \”Bunker\”: Tudtommal egy nagyon esztétikus és komoly kőburkolatot és zárást kap a vasbeton szerkezet. Sajnos míg készül csúnya, ha elkészül szép lesz és bele fog illeni a környezetébe

Igyekeztem minden észrevételükre választ adni. Minden kivitelező nevében jelezném, hogy törekszünk a lehető legjobb kialakításra, mely mindenki igényének megfelel.ű

Kőburkolat referenciákkal kapcsolatban egy link: http://balkanstein.eu/html/index.php?menu=gallery&type=padlo_rusztikus/padlo_cirmos_kvarcit

Üdvözlettel: Gódor Roland
Balkán-Stein Kft.