nem szelektiv

tracey
Felhasználó

Ahogy Zenina irt, kint lesz a hétvégen a \’Recycle Hungary\’, egy házhozmenős hulladék cég. Ök is fognak kontaktokat gyüjteni ennek a rendszer bevezetése érdekében, de nem biztos hogy az önkormányzathoz kerül a neveket, mivel az önkormányzat (még nem) bizta meg öket a munkával. Ha tudok, hozom a zöld irodátöl a korábbi jelentkezési lapot, és lehet a Zöld Hajtás standnál kitölteni, vagy odaadom és lehet postán feladni.
Ha ilyen rendszer lesz, pillanatyilag csak papir, muanyag, és fém szállitanak el. Az üvegeket nem.
Erre a kérdésre, ha a magyarok felnöttek már erre a feladottra (idézem): Szerintem nem olyan rossz a helyzetet.
– igazan tul kevés sziget van. EU szerint, minden 1000 lakós számára kell biztositani egy szigetet, par száz méteren belül.. Nem emlékszem pontosan, de lényeg az, hogy nagyon kevés van ennyi lakó számára….azert elkerulhetetlen, hogy tulterheltek, és igy, jógosan, a lakók egy idő utan nem tolerálnak a látványt.
– tul sok szemetet termelnek, termelünk.. egyre több van, és egyre kevesebb visszaváltható, cserélhető, többször használatú csomogalás. Kezelhetetlen ez a mennyiség. Mindenki kiborul, hogy a palackos gyütő tele van. De azert gondolj bele – palackos víz igazán kéne? Wekerlében pi vizet lehet kapni, és szódát, ujratölthető üvegekben.. bocs – kioktatom, de azert szerintem ez a kis videó szébben meséli, mi is ezzel a baj..
http://lmv.hu/node/5196
– Utolso gondolat: máshol azt láttam, hogy a szelektiv sziget oda (is) tesznek, ahonnan a szemét nagy része szarmozik – a bevásárló központnál. Azert nem egy lakóház elött, hanem egy parkolóban a szupermarket elött. Miert nincsen egy (igazi) szelektiv gyüjtő pont az Europarknál? Pennynél? Megkérdeztunk tölük: nem éltek a lehetőséggel.