Nekem erről az egész

vaczii
Felhasználó

Nekem erről az egész ablakos dologról az a véleményem, hogy kívülről nézve egy modern fa-ablak, ha az az eredeti osztásokkal van elkészítve, pont ugyanúgy fog kinézni, mint ez a favorizált gerébtokos. Ráadásul ezek a 100 éves ablakok már újonnan sem a csúcsminőséget képviselték, nem tudom miért kell erőltetni, a telep annak idején nem gazdagoknak, hanem a munkásoszálynak készült. Kb. mintha a panelekre írnák elő most, hogy csak gerébtokos ablakokkal lehet felújítani őket…
Annak idején textilszigetelésű vezetékek voltak, akkor hozzuk vissza azt is? Vagy az a baj, hogy kinntről is látszódni kéne, hogy kétszárnyú az ablak? De akkor miért lehet belül szigetelt?
Sőt, bár én is műanyag-ablak ellenes vagyok, de egy fehér zománccal mázolt fa ablak, és egy fehér műanyag ablak közt sincs túl sok különbség, kívülről nézve.
Közben meg a függőfolyosók leszakadnak, a homlokzatok siralmas állapotban vannak, a kerti bódék mintha budik lennének, de normális pénzből nem lehet őket rendbehozni (sőt, leginkább sehogy). A rondán csatornázott kaputelefon-kábeltévé-telefonhálózatok a homlokzaton meg vannak engedve? A gázvezetéket nem kellene újra falba vésetni? A már generációk óta megosztott udvarokat ugyan ki fogja összenyitni? Inkább maradjanak a dűledező tákolmányok.