az én véleményem

Zsu
Felhasználó

Sziasztok!

Én itt születtem Wekerlén, talán ezért is szeretem az osztott, fa ablakokat. Az igaz, hogy 5x annyi ideig tart megpucolni, mint egy normál egytáblást, de szeretem. Mi majd felújítani szeretnénk a régieket, nm cserélni. Viszont szerintem nem várható el senkitől, hogy több milliós ablakcserét csináljon, ha a régi ablakai szelelnek. Miért nem elég, ha kikötik, hogy fának kell lennei az ablaknak, az osztó szintén fából és nem fémből. A másik dolog a spaletta, ami a legtöbb esetben inkább mediterrán jellegű, mint wekerlei… Persze látni nagyon szépen felújított ablakokat is, amik nem az említett gerébtokosak, de szerintem illenek a környezethez. Miért vagyunk ennyire vaskalaposak? A telep 100 éves, nyilván a ma élő embereknek mások az igényeik, mint anno, ezt azért valamennyire el kéne fogadni és ezzel együtt egy élhető, de műemlékhű telepet csinálni (ha teljesen a régihez tartjuk magunkat, akkor a legtöbb lakásban ne is legyen fürdőszoba, mert régen sem volt). Vagy ha foggal-körömmel ragaszkodnak az eredetikhez, akkor nem csekély részét kéne adni támogatásba, hanem fizetni, még a kisnyugdíjasnak is, aki biztosan nem tud rá áldozni. Szerintem a műemlékvédelem nem csak jóérzés kérdése, de elég erősen anyagi is!