sajnos..

Rekacs
Felhasználó

Sziasztok!

Szia Zen!
Hát már azóta töprengek ezen mióta olvastam…mert igen, az azonos szerkezeti kialakítás az a gerébtokot kell,hogy jelentse…de akkor nem értem hogyan kaphat más is használatbavételt….tehát tényt nem tudok válaszolni,de utánna járok.

A másik kérdésed,hogy mit is jelent MJT-be tartozni.
Már egy éve lényegében az építésügyi eljárás rendje szerint oda tartozunk,azaz,már úgy adtak ki 2010-ben csak építési engedélyt a telepre vonatkozóan,hogy a KÖH, mint szakhatóság megjelent. Ez valamivel hosszabb hatósági időt jelent, és van külön eljárási díjja a KÖH felé is. Nem akarok nagy hülyeséget írni,de úgy rémlik 2-3000 ft között van a köh illetéke, 20000.- az építési engedély illetéke.
És még azt is jelenti,hogy a helyi szabályozásokba a KÖH is beleszólhat. Tehát,ha készül új szabályozás azt a köh is szigoríthatja.

És mi is az előnye?
Ezt úgy mint lakó kicsit más megfogalmazni,mint ha \”csak\” építészként válaszolok…..
Az az előnye,hogy mi nagyon szép helyen lakunk és ezt már más is látja….és,hogy ez így is maradjon ahhoz kellenek védőőrök….konkrét, átlátható,könnyen értelmezhető szabályozásra van szükség és arra,hogy mindenki belássa,hogy ez közös érdekünk. Azért,hogy a a génius itt maradjon a lóciba:)
De,mint itt lakó és mint viszonylag jó empata úgy gondolom :egy hely csak akkor maradhat élő,ha organikus mivoltán nem csorbítunk. Ez a telep 100 éven át fenn maradt és ez bármennyire fáj is egyeseknek,nem csak a 100 évvel ezelőtti embereken múlt. Így, úgy gondolom,hogy az azóta élők gondolatait sem szabad teljesen kirekeszteni….és azt végképp nem szabad elfelejteni,hogy egy lakótelep,csak és kizárólag lakva telep…ha lakhatatlan,akkor tönkre is megy, márpedig a túl szigorú szabályok lakhatatlanná tehetik…és ez nem jó irány (de sajnos az irányt itt nem én mutatom.:))

Na és még miért jó ez nekünk. Mert ami műemléki arra lehet forrásokat szerezni…ha van forrás:)