Ablakok

gborka
Felhasználó

Én nem is olyan régen több helyen megérdeklődtem hogy mi a menete az ablakcserének.
Azt a választ kaptam hogy az eredetivel megegyező lehet. A házam eredeti tervrajzát nem sikerült fellelni, ezt még Somlói Judit mondta nekem a wekerle étteremben (amikor a kiállítás volt).
Nos akkor milyen ablakot is építhetek be?????
Ez az egész ablakos-cirkusz nekem nagyon gyanús és zavaros.
Azt nem értem hogy miért nem csinálták azt, mint anno a kocka-parasztházakkal. Megcsinálták volna az összes wekerlei ablakok tervrajzát egységesen, és azt az önkormányzat végigfuttata volna az engedélyezési procedúrán. Így azt az önkormányzat árusíthatta volna mint a fentebb említett házterveket, az tartalmazta volna a gyártási-műszaki leírást, rajzot stb. és a kiviteli engedélyt és egyszerűbb lett volna minden.
Több árajánlatot begyűjtöttem de azóta is alig kapok levegőt…
Nem mint ha garasoskodnék, de szerintem egy ablakért 360e forint egy kicsit irreális.
Amikor közölték velem az árakat visszakérdeztem az iparostól hogy Teak vagy Mahagóni fajtából csinálják? Megdöbbent.
Összeszámolva az ablakokat már megértem azokat akik a legolcsóbb megoldást választották.
Azon is gondolkodok hogy külföldi gyártó-iparosoktól is kérek ajánlatot.
Mivel nem vagyok asztalos de azért van rálátásom a szakmára és tudom hogy nem nagy dolog nyílászárókat gyártani a mai technikával. Vannak kimondottan nyílászáró tervező programok amivel a gyártás leegyszerűsödik.