Mélygarázs.

KG
Felhasználó

Korábban még nem találkoztam ilyennel Wekerlén, de ma a Szent Imre utcában láthattam a képmutatás mintáját. Már itt is felmerült ez a téma. Hogy van az, hogy egy teljesen idegen hatalmas garázskaput és a kapu-előkert képet teljesen megbontó, az utcafrontról is szembetűnő építmény (málygarázs) önkormányzati engedélyt kap? Gondolom, valamelyik Wekerlét karddal-lándzsával őrző építész tervezte… Ugyanakkor azon vitatkozunk, hogy az eredetihez teljesen hasonló, a hangulatot és koncepciót megörző, azonban csupán egy ablaksíkot elfoglaló europrofil ablakot nem lehet utcafrontra tenni, csak mert ez valamelyik okosnak kipattant a fejéből. Elképesztő!

Szeretnék csatlakozni Zeninához: hogyan lehet, hogy az önkormányzati fenntartású általános iskolák ablakcseréje során fittyet hánynak az önkormányzat által hozott építésügyi szabályzatra? Engem nem zavar a látványa, mert a műanyag ablakok közül az esztétikusabb fajta. Ugyanakkor jogosan merül fel a kérdés, hogy milyen alapon várja el az egyszerű lakosságtól a hatóság, hogy betartsa a szabályokat, ha mindig vannak kivételek, pénzért(?) vagy mert egyszerűen bennfentesek. Erre tessék gombot varrni!