nem vagyok hozzáértő, csak itt lakom

Kezdőlap Fórumok Fórum Általános kérdések a wekerlei házak műemlékek? nem vagyok hozzáértő, csak itt lakom

szrituka
Felhasználó

Az önkormányzat honlapjáról másolom, 2009. október 19. dátummal írták: \”a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) döntése értelmében múlt héten műemléki jelentőségű terület lett Wekerletelep\”. Úgy emlékszem, ez a legfrissebb változás.
A következőt a wikipédián találtam: \”Műemléki jelentőségű terület az épületek, műtárgyak együttese (pl. köztéri szobrok) és a hozzájuk tartozó ingatlanok minden olyan csoportja, melyet megtartásra érdemesnek és védetté nyilvánítottak. E területbe olyan elemek (pl. épületek) is beletartozhatnak, melyek egyedileg nem műemlékek. A műemléki jelentőségű terület lehet köztér, ipari vagy közlekedési terület, körülhatárolásában fontos szerepet játszik az adott terület történelme, a település szerkezete, összképe, tájjal való kapcsolata. Ezeket is védi a műemléki jelentőségű terület megnevezés.\”
Hogy ez konkrétabban mit jelent, azt már tényleg hozzáértőre bízom (gondolom egy csomó szigorítást és megkötést ill. támogatási lehetőséget).